Laboratorium Animal Studies - Trzecia Kultura

Idź do spisu treści

Menu główne

Dr hab. prof. UO. Elena Jagt-YazykovaUniwersytet Opolski
Katedra Biosystematyki
Pracownia Paleobiologii


Zainteresowania naukowe:
Sfera paleobiologii, czyli bada
ń nad skamieniałościami, w tym paleoekologia i ewolucja, kryzysy w ewolucji świata organicznego w ogóle, w szczególności w okresie późnej kredy (120 64 mln lat temu). W ostatnich latach zainteresowałam się powiązaniami między paleobiologią a kulturą, sztuką, literaturą czy historią.

Publikacje naukowe:

Mam ponad 50 naukowych publikacji, ale na razie tylko jedna praca wpisuje się tematycznie w LAS: E.W.A. Mulder, J.W.M. Jagt & E.A. Jagt-Yazykova: Wolves evolution, distribution and more... W: Wilki i Ludzie. Red. D. Wężowicz-Ziółkowska, E. Wieczorkowska. Katowice 2014, s. 3549. Referat Ciemna strona Paleontologii wygłoszony na seminarium „Diabły w 2012 r. zorganizowanym przez Koło kulturoznawców UŚ.

Działalność naukowa:

Opieka nad paleontologicznym stanowiskiem dokumentacyjnym „Trias” w Krasiejowie; ochrona stanowiska małży w Chróścinie przy Dąbrowie koło Opola.

Zwierzęta…

Jestem miłośniczką psów i kotów. W dzieciństwie miałam psa, kilka kotów, wiewiórkę, żółwia, teraz mam dwa koty. Prócz zwierząt lubię kwiaty i rośliny doniczkowe, w domu mam ich wiele. Moje koty, nazywają się Barbara, Basia i Radosław, Radzia:


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego